Idea Lubelskiego Uniwersytetu Inspiracji - Lubelski Uniwersytet Inspiracji
Post thumbnail

Idea Lubelskiego Uniwersytetu Inspiracji

Misja

Misją portalu jest integracja lubelskiego środowiska akademickiego wokół idei popularyzacji nauki oraz dzielenia się z mieszkańcami Lublina wiedzą nowoczesną i praktyczną, rozbudzającą wyobraźnię oraz stanowiącą realne wsparcie w życiu codziennym. Istotne jest również inspirowanie użytkowników do nieustannego rozwoju oraz poznawania otaczającego ich świata.

Idea

Celem portalu jest dostarczenie mieszkańcom Lublina, bez względu na wiek i poziom wykształcenia, otwartego dostępu do wszechstronnych zasobów wiedzy oraz materiałów edukacyjnych i naukowych w formie wykładów wideo, artykułów, kursów językowych, prezentacji przygotowanych przez lubelskich naukowców i nauczycieli akademickich z 5 publicznych uczelni.
Portal prezentuje przede wszystkim treści wspierające edukację oraz rozbudzające ciekawość naukową. Są to materiały z najróżniejszych dziedzin nauki, jak chociażby z medycyny, biologii, chemii, fizyki i informatyki, filozofii, historii oraz kulturoznawstwa.
Za pośrednictwem nowoczesnej i intuicyjnej platformy prezentowana jest również oferta lubelskich uczelni wyższych. Strona internetowa to także rzetelne źródło informacji o najważniejszych wydarzeniach naukowych organizowanych w naszym mieście.

Wykłady wideo

„Lubelski Uniwersytet Inspiracji” publikuje kolekcję nowoczesnych materiałów filmowych, które poświęcone są praktycznej i rozbudzającej wyobraźnię nauce.

Wykłady oraz prelekcje prowadzone są nie tylko przez naukowców i nauczycieli akademickich specjalizujących się w określonej dziedzinie nauki, kultury, sztuki, biznesu czy medycyny, ale również przez lubelskich blogerów, doktorantów oraz przedstawicieli środowiska sportowego. Zaangażowani w projekt prelegenci posiadają nie tylko bogatą wiedzę oraz doświadczenie, ale również pasje do dzielenia się swoimi zainteresowaniami z mieszkańcami Lublina. Część materiałów filmowych poświęcona jest historii miasta, w kontekście przypadającego w 2017 roku jubileuszowi 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi.

Platforma e-learningowa

W ramach portalu stworzony został moduł profesjonalnych kursów e-learningowych, pozwalających mieszkańcom Lublina na doskonalenie umiejętności z zakresu nauki języka angielskiego i polskiego. Charakteryzują się one przede wszystkim praktycznością przekazywanej wiedzy oraz innowacyjnością w zakresie formy oraz weryfikacji przyswojonych informacji. Kursy online stanowią także świetne rozwiązanie dla uczniów szkół średnich i studentów – również tych, którzy dopiero planują przyjazd z zagranicy do naszego miasta.

Blogosfera

Wkrótce na naszym portalu zostanie uruchomiony moduł blogosfery, gdzie publikowane będą ciekawe artykuły z różnych dziedzin nauki.
Zachęcamy wszystkich zainteresowanych to udziału w tworzeniu przestrzeni wymiany myśli, spostrzeżeń i wiedzy oraz zgłaszania własnych materiałów i artykułów.

Współpraca

Portal Lubelski Uniwersytet Inspiracji to darmowa platforma, która umożliwia promowanie działalności naukowej i edukacyjnej w formie artykułów lub wykładów wideo
oraz dzielenie się wiedzą z innymi.

Jeśli tworzysz naukę lub organizujesz wydarzenia o charakterze popularnonaukowym i chcesz nawiązać współpracę – skontaktuj się z nami!

Za Twoją zgodą umieścimy przygotowane przez Ciebie teksty na naszym portalu wraz z linkiem do Twojej strony. W ten sposób zyskasz możliwość dotarcia do szerszej grupy odbiorców, kreowania własnego wizerunku, a także dzielenia się ważnymi informacjami.

Do współpracy zapraszamy naukowców, nauczycieli, studentów, doktorantów oraz blogerów, placówki edukacyjne, instytucje i organizacje działające w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego.

Skontaktuj się z nami!