Dominika Polonis - Lubelski Uniwersytet Inspiracji

Młody Ambasador Lublina

post thumbnail

Dominika Polonis

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Mam 20 lat i jestem studentką II roku na kierunku Produkcja Medialna na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Jestem osobą, dla której nie istnieją żadne bariery w życiu, dążącą do wyznaczonych sobie celów i zarażającą pozytywną energią i chęcią działania. Obecnie jestem reporterką Telewizji Akademickiej TV UMCS – robię materiały newsowe i prowadzę własny program „Muzyk na Backstage’u”. Jestem także tancerką w ZTT „Impetus”. Dodatkowo piszę artykuły, robię wywiady i zdjęcia na portal MaY- Media and Youth, który tworzę od samego początku. Angażuję się również jako wolontariuszka w różne akcje Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie oraz Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Od roku organizuję koncerty i wydarzenia charytatywne dla chorych dzieci z różnych fundacji z Polski.

Największy dotychczasowy sukces

Program autorski w TV UMCS.

Motywuje mnie do działania

Do działania motywują mnie ludzie, którzy ze mną współpracują każdego dnia i nie pozwalają mi zrezygnować z realizacji siebie, ale również efekty własnej pracy.

Plany na przyszłość

W przyszłości planuję zrobić wystawę z koncertowych zdjęć Natalii Kukulskiej w zestawieniu z dawnymi zdjęciami Anny Jantar – na zasadzie podobieństwa kadrów.

Cenne wskazówki dla rówieśników

Nie poddawajcie się, nie zwracajcie uwagi na to co mówią inni ludzie, róbcie swoje i zawsze wierzcie w to, że możecie osiągnąć sukces!

Zainteresowania/pasje

Dziennikarstwo, fotografia, muzyka, aktorstwo, kryminalistyka.

Pięć pierwszych skojarzeń związanych z Lublinem

Koncerty, Stare Miasto, Noc Kultury, lody Bosko, UMCS.

Ulubione miejsce w Lublinie

Chatka Żaka.

Czy Lublin to odpowiednie miejsce do rozwijania pasji i biznesu?

Lublin to idealne miejsce na realizację własnych pasji, ponieważ jest w nim wiele miejsc kultury, w których można podjąć praktyki, zaangażować się w wiele festiwali (np. Sztukmistrze, Noc Kultury, Kinojady) i zdobyć doświadczenie przydatne w późniejszej pracy. Lublin motywuje do działania, a swoim klimatem podkreśla wyjątkowość lubelskiej kultury, przez co każdy z nas może stworzyć coś wyjątkowego co będzie inspiracją również dla innych ludzi.

Poznaj pozostałych Ambasadorów