Mateusz "Roger" Strzempa - Lubelski Uniwersytet Inspiracji

Młody Ambasador Lublina

post thumbnail

Mateusz “Roger” Strzempa

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Jestem studentem dwóch kierunków: jazzu i muzyki estradowej oraz edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej. Od piętnastu lat zajmuję się muzyką: gram na fortepianie i akordeonie – są to dwa odmienne światy, które pełnią ważną rolę w moim życiu.

Największy dotychczasowy sukces

Otrzymanie nagrody akompaniatora na VII Ogólnopolskim Festiwalu Wschody, współorganizacja wydarzenia „Jamobus rusza w miastoczasoprzestrzeń’, organizacja Jamsession w ACK UMCS Chatka Żaka, Pub Kandeja, oraz Jamsession w Radości/

Motywuje mnie do działania

Muzyka, poznawanie nowych ludzi, możliwość występowania.

Plany na przyszłość

Chciałbym, aby Lublin był miastem popularyzującym muzykę prezentowaną przez młodych, zdolnych ludzi studiujących na naszych uczelniach. Jest tyle ciekawych zespołów, instrumentalistów czy wokalistów, o których wiemy niewiele. Chciałbym, żeby tacy ludzie budowali społeczność muzyczną i wytyczali nowe drogi i trendy.

Cenne wskazówki dla rówieśników

Angażowanie się w różnego rodzaju wydarzenia, nawiązywanie nowych znajomości

Zainteresowania/pasje

Granie z innymi, koncertowanie czy tworzenie nowego materiału daje mi wiele satysfakcji i przyjemności, których nie sposób wyliczyć. Lubię przebywać wśród ludzi, chodzić na spotkania, żartować, jeść, angażować się w różnego rodzaju projekty oraz organizować własne wydarzenia muzyczne opierające się bardzo często na wspólnym muzykowaniu. Każdy z nas ma jakieś pasje: u mnie od zawsze była to muzyka, która dawała mi niesamowicie dużo satysfakcji, zawsze mogłem się także nią pocieszyć. Według mnie, życie bez muzyki byłoby smutne.

Pięć pierwszych skojarzeń związanych z Lublinem

Koncerty, ciekawi ludzie, smaczne jedzenie, dobre imprezy, studenci.

Ulubione miejsce w Lublinie

Trybunalska, Pub u Szewca, CSK, CK, 2 Pi Er, ACK UMCS Chatka Żaka, Wydział Artystyczny.

Czy Lublin to odpowiednie miejsce do rozwijania pasji i biznesu?

Z pewnością Lublin to miasto, w którym możemy rozwinąć swoją pasję, bądź biznes. Istnieje wiele miejsc, które mogą nam w tym pomóc. Niestety, w wielu przypadkach dostęp do tego rodzaju instytucji/źródeł jest utrudniony. Chciałbym, aby w przyszłości to się zmieniło.

Poznaj pozostałych Ambasadorów