Piotr Tomczuk - Lubelski Uniwersytet Inspiracji

Młody Ambasador Lublina

post thumbnail

Piotr Tomczuk

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Mam 19 lat, jestem studentem pierwszego roku na kierunku Technologie Cyfrowe w Animacji Kultury, członkiem Akademickiego Klubu Jeździeckiego, Związku Kozaków w Polsce, Chorągwi Zamku w Zawieprzycach, Stowarzyszenia Hellas et Roma, Lubelskiej Chorągwi Husarskiej i Stowarzyszenia 1-go Pułku Ułanów Krechowieckich oraz zawodnikiem klubu Berej Boxing. Pracuję także jako trener personalny, a okazjonalnie jako instruktor jazdy konnej. Trenuję również baseball w klubie Ravens Lublin i razem z kolegami rozgrywam mecze amatorskiej ligi piłki nożnej Playarena (jestem kapitanem drużyny).

Największe dotychczasowe sukcesy

Stypendysta Prezesa Rady Ministrów 2016/2017, finalista konkursu Know America 2017, I miejsce w Lubelskim Konkursie Plastycznym „Ikona jako okno rozmowy z Bogiem”, tytuły mistrzowskie w zawodach bokserskich, III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej w Łucku.

Motywuje mnie do działania

Chęć odniesienia sukcesu życiowego na wielu płaszczyznach i zdobycia nowych doświadczeń oraz wiedzy o ludziach i świecie. Lubię swoją wiedzę przekazywać innym i sprawiać, żeby ludzie po spotkaniu ze mną mogli stwierdzić, że dobrze spędzili czas, dlatego chętnie poświęcam czas na udział w akcjach charytatywnych oraz działaniach propagujących wiedzę historyczną (rekonstrukcjach wydarzeń historycznych), spektaklach i akcjach parateatralnych. Uczestniczyłem także w nagraniu programu internetowego Historia Bez Cenzury oraz organizowałem lekcje żywej historii dla uczniów szkół i przedszkoli w naszym mieście.

Plany na przyszłość

Dzięki programom wymiany studenckiej planuję poznawać świat, kontynuować studia w Stanach Zjednoczonych, a po ich ukończeniu myślę o karierze w branży gier komputerowych lub tworzenia aplikacji mobilnych: zgodnie z zasadą, aby wykonywać pracę odpowiadającą moim pasjom. Pragnę też rozwijać się artystycznie – jako grafik lub rysownik komiksowy. Mam nadzieję, że duża część mojego życia będzie związana z podróżami i poznawaniem świata – jest tak wiele do zobaczenia!

Cenne wskazówki dla rówieśników

Pamiętajcie, człowiek składa się z ciała, umysłu, duszy i serca – rozwijajcie każdą część i sami zobaczycie, że w każdej dziedzinie będziecie coraz lepsi! Starajcie się jak najlepiej wykorzystać każdą chwilę, każdy dzień: „Nie zostawisz śladów stóp na piasku ciągle siedząc na tyłku. A kto chciałby zostawić odcisk swojego tyłka na piasku czasu?” Prażki niech Was zachęcają do pokonywania przeszkód: „Potykając się można zajść bardzo daleko, nie można tylko upaść i nie podnieść się…”.

Zainteresowania / pasje

Marketing internetowy, programowanie i grafika 3D (projektowanie postaci do gier), rysunek i techniki graficzne, jeździectwo oraz rekonstrukcje historyczne, literatura polska i angielska, kultura audiowizualna – zwłaszcza film (piszę recenzje na ortalach filmowych i literackich), muzyka (gra na gitarze), boks, bieganie, treningi siłowe, dietetyka i zdrowy tryb życia.

Pięć pierwszych skojarzeń związanych z Lublinem

Fascynująca historia, bogata kultura, dynamiczny rozwój, Motor Lublin, moja rodzina i znajomi.

Ulubione miejsce w Lublinie

Starówka – głównie Plac po Farze, Plac Rybny i inne mniej uczęszczane zakątki.

Czy Lublin to odpowiednie miejsce do rozwijania pasji i biznesu?

Oczywiście! Organizowane są tu liczne wydarzenia umożliwiające młodzieży wszechstronny rozwój: nie tylko sportowe i kulturalne, ale i spotkania biznesowe czy prelekcje ciekawych ludzi. Jesli tylko ktoś wykazuje chęci, może tu osiągnąć bardzo wiele. Miasto leży niejako na granicy Europy Wschodniej i Zachodniej, na styku różnorodnych kultur – to stwarza niezwykłe możliwości kontaktów i rozwoju.

Poznaj pozostałych Ambasadorów